MENÜ
DÜZLEŞTİRME / DOĞRULTMA

İşletmemizde bulunan ARKU marka hassas düzleştirme makinalarımızla 0,3 mm’den 15 mm’ye kadar ve maksimum 1650 mm genişlikte her türlü parça ve plakalarınız için hassas düzleştirme (doğrultma) hizmeti sunmaktayız.

Sac metallerde çeşitli sebepler (hadde prosesinden kalan gerginlik, mekanik/termal kesim ve ısı) nedeniyle iç gerginlik ve düzlemsellikte bozukluklar ortaya çıkar.

Bu tip durumlarda parçalar hassas bir düzleştirme makinasında düzleştirilmediğinde bükmede boyutsal olarak istenen bükme hassasiyetini yakalanamayacağından ya yeniden işlem görmeleri gerekir ya da hurdaya atılırlar. Ayrıca iç gerginliği alınmamış düz olmayan bu parçalar için kaynak hazırlığı genellikle ciddi zaman kayıplarına sebep olur. Eğer kaynak robotlarıyla çalışılırsa işlemin güvenilirliği azalırken aynı zamanda ayar ve kaynak süresi artar. Bu da masrafların artmasına ve sıcaklığın etkisiyle ortaya çıkan ekstra problemlere sebep olur. Kaynak prosesinde sıcaklık, parçanın içinde bulunan gerginliği serbest bırakacağından proses güvenilirliği ile ilgili ekstra problemlere, tekrar işlem görmesine ya da hurdaya atılmasına sebep olabilir.

 

Kataloglar
KATALOGLAR