MENÜ
ARKU

 

Fabrikaları Almanya/Baden Baden’da bulunan ve 1928 yılından beri sac metal alanında faaliyet gösteren ARKU MASCHINENBAU GmbH, şu anda yaklaşık 200 çalışanı ve Almanya, Çin ve ABD’de bulunan Düzleştirme ve Çapak Giderme Merkezleriyle alanında Pazar lideri olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

ARKU, üç ana alanda üretim yapmaktadır:

-          Parçalar ve Plakalar için Hassas Düzleştirme Makinaları

FLATMASTER, PLATEMASTER, ECOMASTER

-          Çapak Giderme Makinaları

 

EDGEBREAKER, EDGERACER, EDGEGRINDER

-          Boy Kesme ve Pres Önü Besleme Hatları

 

2005 Yılından itibaren piyasaya sunduğu birbirinden farklı kalınlık için FLATMASTER Hidrolik Parça Düzleştirme Makinalarıyla 0,5 ile 50 mm kalınlık aralığında olan tüm parçalarınızı iç gerginliğini çok yüksek oranda alarak hassas bir şekilde düzleştirmektedir. Ayrıca ECOMASTER Mekanik Parça Düzleştirme Makinalarıyla 0,3 ile 5 mm kalınlık aralığında bulunan ince saclar için düzleştirme çözümleri sunmaktadır. Son yıllarda piyasa sunduğu PLATEMASTER Hidrolik Plaka Düzleştirme Makina Serisiyle de özellikle büyük çelik servis merkezlerinin plaka vb. büyük parçalarda talep ettiği düzlemsellikleri ekonomik ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilecek bir alternative sunmuştur.

ARKU Firması, son yıllarda geliştirdiği çapak giderme ve kenar yuvarlama makinalarıyla da müşterilerine yeni bir kalite sunmaktadır. Bu alanda sunduğu 1300 mm çalışma eninde olan EDGEBREAKER 4000 (plus) makinasıyla, 80 mm kaloınlığa kadar tüm parçalar için ilk ünitede çapak giderme tamburlarıyla oksijen ya da plazma kesim sonrası ortaya çıkan kalın ve zorlu çapakların temizlenmesi sağlanırken ikinci ünitede çift taraflı kenar yuvarlama ünitesiyle keskin kenarlara yoğun bir yuvarlama işlemi uygulanır. EDGEBREAKER 2000 (plus) modelinde ise kalın çapak problem olmayan parçalarınız için tek taraflı lazer vb. kesim çapaklarını temizlenmekte ve çift taraf yoğun kenar yuvarlama çözümleri sunulmaktadır. Ayrıca ürün grubu arasında bulunan EDGERACER modeli de hassas ve ekonomik olarak tek yüzey ya da çift yüzey opsiyonlarıyla 3 boyutlu, kompleks ve çok ince saclarda bile çapak giderme ve kenar yuvarlama işlemlerini başarıyla gerçekleştirmektedir.

 

Kataloglar
KATALOGLAR