OTOMATİK (NC) DİLME ÜNİTELERİ

Dilme ve geri sarma hattı ya da kombi hatlar, birbirinden farklı modellerle sunulan ÖZEL OTOMATİK POZİSYONLANABİLEN DİLME KAFALARI (“çoklu dilme”) ile donatılabilir.

Bu nümerik kontrollü özel dilme üniteleri, çok sayıda üst ve alt bıçakları tek bir gövde içerisinde çalıştırmaktadır. Ayrıca operatörün herhangi bir fiziki çalışma yapmasına gerek olmadan çok kolay bir şekilde bıçaklar arasındaki boşluğu otomatik olarak ayarlar ve aşınmayı minimum seviye indirir. açıklığın doğru bir şekilde ayarlanmasını ve dilme makası aşınmasının azaltılmasını sağlar. Dilme kafası, bıçaklar, ara parçalar ve dilme lastikleriyle komple tek bir ünite olarak sunulduğundan kalıp hazırlama ile uğraşılmaz ve ünitelerin kırılma ya da çapak vb. problemlerinden korunmuş olunur. Operatör böylelikle kafalar otomatik olarak pozisyonunu alırken rulonun yükleme/boşaltma vb. optimizasyon çalışmalarına vakit ayırabilir.

Bu dilme gruplarını bir üst seviyeye taşıyan sistemin temel nitelikleri, dilme genişliklerini ayarlamadaki teknolojik yeniliklerdir.  Dilme Hatlarımızı tamamlamak için en çok tercih edilen E26 modelinin yanı sıra daha düşük kalınlık ve genişlikler için E25 modeli ile daha büyük boyutlar ve daha büyük kalınlıklar için E27 modeli sunulmaktadır.